Verticale Warszawa: stwórz dziecku optymalne warunki do nauki

Żeby dziecko odnosiło sukcesy w szkole, a nauka przynosiła wymierne efekty, trzeba stworzyć mu optymalne warunki. Dopasowane do wzrostu krzesło i biurko, a także rolety chroniące przed oślepiającymi promieniami słonecznymi to bardzo istotne czynniki.

Postaw na dobrej jakości osłony okienne

W miesiące letnie naukę znacznie utrudniają oślepiające promienie słoneczne, które rozpraszają uwagę dziecka i absorbują jego myśli. Zamiast skupić się na lekturze co chwilę odwraca głowę. Żeby ograniczyć przykre działanie słońca, można zainwestować w rolety, ale wówczas pomieszczenie będzie bardzo przyciemnione i trzeba będzie wspomagać się sztucznym oświetleniem – co z kolei jest niedobre dla oczu. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji są verticale Warszawa. Rolety składają się z luźno połączonych pionowych pasów, które można swobodnie regulować – zasuwać, rozsuwać, zmieniać stopień nachylenia. Verticale można ustawić pod takim kątem, żeby ograniczyć dostęp światła do środka, ale jednocześnie całkowicie nie zaciemnić pomieszczenia. To idealne rozwiązanie zdrowe dla oczu i znacznie poprawiające komfort pracy. Trzeba jednak pamiętać, by wybierać produkty wysokiej klasy, by służyły jak najdłużej i wciąż dobrze wyglądały. Poza tym sznurek łączący listwy może się przerwać. Tak często zdarza się, jeśli kupimy verticale Warszawa gorszej jakości. Żeby osłony nie rozpraszały uwagi dziecka, trzeba dobrać odpowiedni kolor . Nie może być zbyt jaskrawy, ale z drugiej strony powinien pasować do wnętrza. Trzeba też zadbać o dodatki do pomieszczenia, by całość była spójna kompozycyjnie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Krzesło i biurko to bardzo ważne elementy . Muszą być wygodne i dopasowane do wzrostu dziecka. Najlepiej, by dało się regulować ich wysokość, a także kąt nachylenia oparcia. Niekomfortowe i źle dobrane fotele nie tylko rozpraszają uwagę uczniów, ale również negatywnie oddziałują na ich postawę. Mogą być przyczyną skoliozy co w późniejszym wieku jest trudne do wyleczenia. Dlatego tak ważne jest, by wszystko było idealnie dopasowane, by dziecko dobrze się czuło. Trzeba też zwrócić uwagę na rodzaj oświetlenia. Najlepiej sprawdzają się punktowe lampy, które dają światło bezpośrednio na zeszyt czy książkę. Żarówka powinna mieć jasny odcień, bo zbyt intensywny razi oczy. Dobrym pomysłem jest zamontowanie tablicy korkowej, na której pociecha będzie mogła przyczepiać karteczki z notatkami. W ten sposób szybciej przyswoi ważniejsze fakty i dane potrzebne do opanowania materiału. Do poszerzenia wiedzy może się przydać komputer. Warto zainwestować w specjalną nakładkę na monitor, która niweluje dolegliwości związane z długotrwałym patrzeniem w ekran. Oprócz tego ważne jest by ustawić monitor pod odpowiednim kątem – najlepiej bokiem do okna w odległości minimum 40 cm od twarzy.
Odpowiednie warunki do nauki to jedno, ale warto też zwrócić uwagę na dietę. Ograniczenie tłustych potraw i słodkich napojów jest bardzo ważne, bo korzystnie wpływa na funkcje mózgu. Powinniśmy podawać dziecku witaminy w postaci owoców i warzyw, które dodają energii i sił. Dobrze, by dieta była bogata w kwasy omega 3, które występują m.in. w rybach. Dzięki nim lepiej się myśli i szybciej przyswaja wiedzę. Nie należy też zapomnieć o codziennej aktywności, która stymuluje układ nerwowy, przyspiesza krążenie krwi. Regularny wysiłek korzystnie wpływa na procesy myślowe. Poza tym trzeba pilnować, by pociecha chodził spać o racjonalnych porach. Niewyspani uczniowie nie potrafią się skupić i są mniej efektywni.

Leave a Reply