Budżet obywatelski plac zabaw – czy warto stawiać na te miejsca?

Głosowanie na budżet obywatelski – http://budzet-obywatelski.pl/ – to wielka szansa na wprowadzenie korzystnej zmiany w swojej gminie lub w mieście. Najlepszym elementem tego rodzaju rozwiązań jest to, że obywatel sam może wyjść z inicjatywą i samodzielnie zaproponować projekt, który znacznie polepszy życie mieszkańców. Jeśli chodzi o budżet obywatelski plac zabaw jest jedną z mniej innowacyjnych propozycji, ale zdecydowanie jedną z najczęściej wybeiranych opcji.

Budżet obywatelski plac zabaw – czy warto głosować za tą opcją?

Budowanie placów zabaw w miastach i na wsiach nie ma końca. W każdej miejscowości kolejne domy i bloki mieszkalne powstają jak grzyby po deszczu, a mieszkańcy każdego z nowych osiedli chcą mieć plac zabaw dla siebie. Kiedy więc pojawia się taka okazja jak ogromny budżet obywatelski plac zabaw zawsze będzie miał swoich zwolenników i za każdym razem ta propozycja otrzyma mnóstwo głosów. Mieszkańcy zawsze będą chcieli zapewnić jak najlepsze warunki najmłodszym członkom społeczności, więc proponowany w takiej inicjatywie jak budżet obywatelski plac zabaw to strzał w dziesiątkę.

Budżet obywatelski – jak go wykorzystać?

Poza placem zabaw budżet obywatelski może być przeznaczony również na inne inicjatywy mające poprawić los dzieci, szczególnie tych wiejskich. Coraz częściej mieszkańcy decydują się na zagłosowanie na boiska sportowe, siłownie zewnętrzne, bieżnie i inne otwarte powierzchnie, na których można organizować zajęcia sportowe dla całej gminy. Wystarczy odrobina kreatywności, by dostarczyć miejscowości okazji do zadbanie o zdrowie mieszkańców.

Leave a Reply