Czy wynajem kampera to dobry sposób na podróżowanie?

Podróżowanie w naszym kraju zaczyna się robić modne. Coraz chętniej Polacy stawiają nie tylko na biura podróży, ale też na wynajem kampera. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, czy to jest dobry sposób na spędzenie urlopu.

Kto stawia na wynajem kampera?

Ten sposób poruszania jest szczególnie lubiany przez osoby starsze, często można spotkać emerytów, którzy wybierają się kamperem w drogę i podróżują od kraju do kraju. Przemieszczanie się kamperem jest również dogodne dla rodzin z dziećmi, szczególnie takimi które nie mają jeszcze zbyt wiele lat, ponieważ jest to duże udogodnienie w podróży. Dzięki temu, że ten pojazd jest duży, można spokojnie zająć dziecko zabawą, nakarmić bez potrzeby zatrzymywania się w przydrożnej restauracji, a także sama podróż jest wygodniejsza, ponieważ jest więcej miejsca do siedzenia czy nawet ucięcia sobie drzemki. Rozwiązuje to też problematyczną kwestię poszukiwania noclegów, rezerwowania hoteli z dużym wyprzedzeniem, ponieważ można zatrzymać się na polu namiotowym, gdzie zazwyczaj można dokonać rezerwacji jeszcze tego samego dnia. Zazwyczaj takie miejsca położone są bardzo blisko najważniejszych atrakcji miejscowości, na przykład zaraz przy linii morza, dużym atutem jest też możliwość obcowania z naturą.

Jakie koszty wiążą się z wybraniem kampera?

Koszt zakupu takiego pojazdu jest jednak bardzo wysoki i nie każdy z nas może sobie na taki wydatek pozwolić. Dlatego warto rozważyć inne opcje niż kupno, dobrym pomysłem może okazać się wynajem kampera. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie, jeżeli wybieramy się na wyjazdy czy urlop tylko raz do roku, więc przez resztę dni w roku taki pojazd byłby tylko nieużywany i zajmował miejsce na podjeździe. Wynajem kampera jest atrakcyjne pod względem cenowym, jest to dużo niższy koszt niż wykupienie biletów lotniczych dla np. 4 osobowej rodziny. Dodatkowym atutem jest również fakt, że dzięki takiej podróży można zobaczyć więcej pięknych miejsc, krajów oraz ułożyć trasę podróży w taki sposób jaki nam najbardziej odpowiada. Daje to dużą swobodę i na pewno jest mocnym argumentem na korzyść takiego rozwiązania. Przy podróżowaniu po różnych krajach należy tylko pamiętać o tym, że w niektórych konieczne jest posiadanie specjalnych pozwoleń i wykupić np. winiety. Warto zapoznać się też z obowiązującym prawem drogowym w danym kraju.

Leave a Reply