Designerskie meble: postaw na modne kontrasty

Na designerskie meble decyduje się coraz więcej osób. Są one bardzo funkcjonalne, a do tego zajmują niewiele miejsca. Wyglądają bardzo efektownie, są trwałe i lekkie. Wybór na rynku jest ogromny, ale trzeba je dobrać tak, by komponowały się z resztą wnętrza. Modne są wszelkie kontrasty.

Biało-czarne zawsze trendy

Zestawienie bieli i czerni zawsze dobrze wygląda i robi oszałamiające wrażenie. Kolory, które z pozoru się gryzą razem wyglądają całkiem dobrze. Są bardzo efektowne i nadają przestrzeni nietypowego charakteru. Producenci akcesoriów do domu nie próżnują. Designerskie meble można dobrać praktycznie w każdym kolorze i o różnych nietypowych kształtach. Dzięki temu zawsze będą się dobrze prezentować. Są przeciwnicy stosowania kontrastów w salonie. Ciemne barwy optycznie zmniejszają pomieszczenie. Jest to to spory kłopot szczególnie we wnętrzach, które nie są dobrze nasłonecznione. Na szczęście są sposoby na to, by taką tendencje przełamać. Czerń może się pojawić tylko w niektórych miejscach, np. na jednej ze ścian. Reszta pokoju powinna być natomiast urządzona w nieco cieplejszych barwach. Nie bez znaczenie są dodatki, które znacznie ożywiają kompozycję i nadają jej stylowego charakteru. Powinno się je dobrać tak, by pasowały do reszty rzeczy. Dobrze jest je kupować w tym samym miejscu co designerskie meble. Wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że wszystko będzie do siebie pasować. Urządzenie czarno-białego wnętrza nie jest prostym, zadaniem, bo łatwo sprawić, by było monotonne i bez charakteru. Dlatego, jeśli zabieramy się za taką rzecz, powinniśmy wszystko dobrze przemyśleć. Lepiej przed kupnem mebli i dodatków pooglądać magazyny o tematyce wystroju wnętrz, by sensownie dobrać aranżację. Jeśli nie mamy pomysłu, można poprosić o pomoc profesjonalnego stylistę, który najlepiej nam doradzi.

Przełam konwencję, czyli pomieszczenie dwóch stylów

Coraz więcej mebli to mieszanka dwóch stylów. Rzeczy nawiązują kształtem do krzeseł, foteli z zamierzchłych czasów, ale wykonane są z nowoczesnych materiałów. To zestawienie różnych epok robi bardzo duże wrażanie i idealnie wygląda praktycznie w każdym wnętrzu. Takich designerskich mebli jest mnóstwo, ale trzeba pamiętać, by urządzić mieszkanie jednorodnie. Wszystko razem musi się dobrze komponować i tworzyć spójną całość. Jeśli więc kupimy krzesła w stylu barokowym, stół również powinien nawiązywać do tej epoki. W każdym wieku panowały inne zwyczaje i moda. Współczesne meble, choć nawiązują do minionych epok, są znacznie inne. Nie chodzi tu tylko o materiały, bo wykorzystanie przezroczystego polietylenu robi duże wrażenie, ale też o funkcjonalność. Kiedyś meble musiały być porządne i masywne. Według współczesnych świadczyło to o ich jakości. Im bardziej „wypasły” egzemplarz, tym lepiej. Dziś zwraca się uwagę również na inne elementy. Zarówno krzesła, fotele, jak i szafki powinny być przede wszystkim praktyczne i nie zajmować tak dużo miejsca. Dlatego, pomimo, że meble mają atrakcyjne wykończenia, to w środku są bardzo pojemne i pełno w nich półek. Kontrasty stylowe wyglądają dobrze, ale projektanci zwracają szczególną uwagę na to, by rzeczy były wygodne na co dzień, bo o to właśnie chodzi. Idealne wyposażenie wnętrz jest takie, kiedy wszystkie elementy można ze sobą dobrze zestawić, a całość prezentuje się zachwycająco. Oczywiście należy też zadbać o odpowiednie dodatki i oświetlenie, które nadają pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Dzięki tym, z pozoru nieistotnym rzeczom, w pomieszczeniu aż chce się przebywać przez bardzo długi czas.

Więcej inspiracji znajdziesz na stronie: meble designerskie

Leave a Reply