Idziesz z dzieckiem na dwór? Wybieraj bezpieczne place zabaw

Dziecko potrzebuje bliskości z kimś dorosłym i to bez dwóch zdań. Ważne jest więc, by spędzać z nim dużo czasu. W mieście nie ma wielu punktów, gdzie warto się wybrać, ale są za to place zabaw. Zazwyczaj są umiejscowione z dala od ruchliwych ulic. To doskonały sposób wspólne działania i to zarówno dla maluchów, jak i ich rodziców.

Po czym poznać dobry plac zabaw?

Jakość publicznych placów zabaw jest naprawdę różna. Niektóre przypominają relikty rodem z PRL-u. Są niestabilne, odpada z nich farba. Urządzenia ledwo się trzymają. To wszystko sprawia, że lepiej omijać takie lokalizacje szerokim łukiem./ nie chodzi tu tylko o to, że huśtawki i karuzele wyglądają mało ciekawie, ale mogą się okazać zagrożeniem. Nie mamy gwarancji, że skorodowany sprzęt nagle się nie naderwie. Wtedy nasze dziecko może spaść. Pojawi się spory problem. Taki upadek może się okazać bardzo szkodliwy, a w najgorszym wypadku dziecko trzeba będzie zawieźć do szpitala. Lepiej więc stawiać na bezpieczne place zabaw. Poznać je po tym, że już z daleka widać, że są nowe. Są kolorowe i mało zniszczone. Co najwyżej można się dopatrzeć na nich małych rysek. Nie zawsze zostały postawione niedawno. Czasem istnieją co najmniej kilka lat, ale są wykonane z materiałów, które nie niszczą się tak szybką i są odporne na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych. Nie tracą też na kolorze. Barwnik jest przez wiele lat intensywny.

Place zabaw inne niż kiedyś

Bezpieczne place zabaw produkowane obecnie znacznie różnią się o tych wytwarzanych kiedyś. Są przede wszystkim wyjątkowo fantazyjne i oryginalne. Robią bardzo dobre wrażenie. Podobają się wszystkim bez względu na wiek. Najbardziej zachwycone są dzieci, które mogą się wyszaleć na kolorowych urządzeniach, ale dorośli też z nostalgią patrzą na tego typu miejsca, wspominając swoje dzieciństwo. Rzeczywiście place zabaw, które powstają obecnie są wyjątkowe i wyglądają niezwykle zachęcająco. Nic dziwnego, że wybiera je tyle różnych osób. Mają ciekawe motywy, np. kosmosu, zoo. Dzięki temu maluchy mogą bardzo intensywnie spędzić czas i uczą się wielu rzeczy. W ten sposób rozwija się u nich koordynacja psychoruchowa, a także umiejętności społeczne. Spędzają też dużo czasu z rodzicami. To wszystko sprawia, że bardzo szybko robią postępy i przełamują swoje słabości. Nawet pół godziny dziennie na placu zabaw ma ogromne znaczenie dla ich dalszego rozwoju.

Leave a Reply