Jak wybrać baterię łazienkową?

Wybór baterii łazienkowej nie jest wcale zadaniem tak prostym, jak by się mogło wydawać. Dobra bateria do łazienki powinna być nie tylko ładna i stylowa, ale przede wszystkim funkcjonalna, oszczędzająca wodę i umożliwiająca łatwe jej czyszczenie. Warto także wybrać baterie tego samego rodzaju i producenta, by zarówno te montowane w zlewie, wannie czy natrysku posiadały identyczny design i odpowiednio wkomponowywały się w ogólny wystrój łazienki. Wszystko to jest bardzo istotne, ponieważ Grohe bateria ma służyć nam przez lata, a produkty znanych i cenionych marek to często niemały wydatek.

Ważny jest design

Większość z nas jest wzrokowcami i przykłada znaczną wagę do wyglądu, dlatego przy wyborze baterii łazienkowych często to właśnie ich design jest kwestią priorytetową i decyduje o tym, że to właśnie ten, a nie inny produkt jesteśmy w stanie zakupić. Dużą uwagę przykładamy do tego, by wybrana bateria pasowała do reszty wystroju naszej łazienki, dlatego producenci chcąc wyjść naprzeciw naszym oczekiwaniom produkują armatury w oparciu o projekty znanych projektantów i najnowsze trendy tak, by zaspokoić nawet najbardziej wyrafinowane gusta klientów względem wyglądu i estetyki łazienkowych akcesoriów. Nie ma zatem problemu, by bez trudu znaleźć armatury pasujące zarówno do klasycznego stylu wnętrza, jak i tego zaaranżowanego w nowoczesnych trendach.

Istotne cechy dobrej baterii

Istotnym elementem każdej baterii łazienkowej jest jej trwałość dlatego ważne, by cechowała ją wysoka precyzja i właściwa regulacja temperatury wody, a także odpowiednia czułość mieszacza. Przed zakupem warto zwrócić uwagę także na żywotność, czyli na to, by bateria gwarantowała bezawaryjny czas działania przekraczający 350 000 cykli, oraz by była ekologiczna i kontrolowała przepływ wody i jej temperaturę. W kwestii budowy warto także zwrócić uwagę czy Grohe bateria łazienkowa posiada odpowiednie zwrotne zawory i filtry przedłużające żywotność, blokadę bezpieczeństwa zapobiegającą oparzeniom na skutek zbyt gorącego strumienia wody, oraz dostosowanie się do wahań ciśnienia przepływającej wody. Nikt chyba nie lubi nadmiernie marnować wody, dlatego dobrze jest wybierać modele baterii wyposażone w przycisk ECO, który ogranicza przepływ wodnego strumienia, a także odpowiednie regulacje przepływu sterujące strumieniem wody. Kolejną istotną cechą jest także głowica termostatyczna, której zadaniem jest zapobieganie osadzaniu się kamiennego osadu i tym samym przedłużanie żywotności baterii.

Kontrola temperatury wody

Przy wyborze łazienkowych baterii warto także zwrócić uwagę na to, czy potrafią one kontrolować temperaturę wody. Jest to szczególnie istotne szczególnie wtedy, gdy wśród domowników znajdują się małe dzieci i zbyt wysoka temperatura strumienia wody mogłaby ich poparzyć. W takich sytuacjach warto sięgnąć po baterie termostatyczne, które potrafią ustawić optymalną temperaturę i utrzymywać ją na stałym określonym poziomie nie dopuszczając do jej nagłego zwiększenia. Dzieje się to poprzez automatyczne mieszanie ciepłej i zimnej wody w takich proporcjach, by uzyskać pożądaną i wcześniej ustawioną temperaturę. Wszystko dzieje się błyskawicznie i w zasadzie już po kilku sekundach od otwarcia baterii możemy cieszyć się temperatura wody, jaka sobie zażyczymy. Jest to cecha przydatna szczególnie tam, gdzie Grohe bateria jest armaturą prysznicową, lub instalowaną w wannie. Rozwiązanie to zapewnia nie tylko komfort użytkowania, ale także pozwala zaoszczędzić nawet 50% wody i energii.

Leave a Reply