Jaki plac zabaw cieszy się największą popularnością wśród najmłodszych?

Okazuje się, że są takie urządzenia, które dzieci bardziej lubią od innych. Dawniej plac zabaw składał się głównie z huśtawek, karuzeli i zjeżdżalni, teraz są one dużo bardziej rozbudowane i zdecydowanie więcej można poszaleć architektonicznie. A dla dzieci pobyt w takim miejscu jest wspaniale spędzonym czasem.

Kolory i tematyka determinuje przygody

Coraz częściej powstające miejsca zabawy dla dzieci tworzone są tematycznie. Maluchy nie idą wtedy na plac zabaw, ale na przykład na piracki statek czy bezludną wyspę. Ich wyobraźnia zaczyna wtedy działać, a cała zabawa staje się dużo bardziej rozbudowa, bo nie polega tylko na huśtaniu czy zjeżdżaniu. Rodzice chętnie pomagają maluchom wczuć się w klimat, wystarczy mały gadżet aby dziecko w wyobraźni przeniosło się do innego świata, a tak naprawdę kreatywność jest tak duża, że najczęściej w ogóle jest to niepotrzebne. Dzieci w takim miejscu nierzadko integrują się ze sobą, tworząc całą bajkową historię. Maluchy nie tylko są wtedy w pełnym ruchu i na świeżym powietrzu, ale również rozwijają w sobie abstrakcyjne myślenie. Oczywiście musi być kolorowo i przyjemnie, bo w miejscu, gdzie nie będzie się im podobać, po prostu nie będą chciały zostać dłużej.

Do lamusa odchodzą zwykłe zjeżdżalnie i karuzele

Teraz najbardziej modne stają się mini parki linowe, w których dzieciaki mogą po kolei przechodzić po różnych przeszkodach. Wszystkie urządzenia z domkami, które posiadają liny, ruszające się deski czy małe fragmenty do podtrzymywania wywołują w dzieciach chęć pokonania przeszkody i sprawiają ogromną satysfakcję po wykonaniu zadania. Ostatnim hitem, w który można zaopatrzyć plac zabaw jest tzw. pająk czyli pionowy zestaw sznurów, po którym dzieciaki mogą wspinać się coraz wyżej. Oczywiście, poszczególne sprzęty dostosowane są do odpowiedniego wieku, dlatego najlepsze miejsca wyposażone są także w zabawki dla najmłodszych, jak specjalnie zabezpieczone huśtawki czy małe zwierzątka bujające się na sprężynach. Zestawy urządzeń zakończone są zazwyczaj zjeżdżalnią, która jednak dawno już przestała być atrakcją samą w sobie, a stała się kolejnym elementem do przejścia. Również karuzele stają się coraz bardziej wymyślne i kolorowe, a standardowe krzesełka zastępowane są na przykład przez różne postaci.

One thought on “Jaki plac zabaw cieszy się największą popularnością wśród najmłodszych?

Leave a Reply