Kuchnie na zamówienie Warszawa: styl klasyczny czy nowoczesny?

Pomysłów na aranżacje kuchni jest naprawdę bardzo dużo. Żeby odnaleźć się w tym gąszczu i dobrać meble, które będą się nam podobały, a jednocześnie pasowały do reszty domu, warto w pierwszej kolejności zastanowić się, w jakim stylu chcemy urządzić to pomieszczenie.

Barok wraca do łask, ale w wydaniu designerskim…

Coraz więcej osób docenia styl rodem z szesnastego wieku. Nic dziwnego produkowane wówczas meble były naprawdę różnorodne. Miały fantazyjne kształty. Barok cechował się finezyjnością. Charakterystyczne dla tej epoki były drobne, ale precyzyjne zdobienia. Niestety, meble same w sobie były duże i ciężkie. Zupełnie inne niż te, które są dziś w sprzedaży. Za czasów Henryka XV nikt nie zwracał uwagi na funkcjonalność. Dziś niektórzy producenci wychodzą naprzeciw panującym wówczas trendom i proponują designerskie meble, które kształtem nawiązują do szesnastowiecznych, ale są wykonane z nowoczesnych materiałów. Do tego ich design jest praktyczny i przemyślany. Szafy są przede wszystkim pakowane. Mają jeszcze tę zaletę, że są stosunkowo lekkie. Pomieszanie dwóch stylów robi duże wrażenie. Nic dziwnego, że tego typu projekty są często prezentowane w magazynach zajmujących się tematyką wystroju wnętrz. Lekkość w połączeniu z klasycznym kształtem wprawia każdego w zachwyt. Zaaranżowana w ten sposób kuchnia wyjątkowo dobrze się prezentuje. Żeby jednak tego typu rozwiązanie nie szpeciło, kuchnie na zamówienie Warszawa powinny być wykonane na naprawdę wysokim poziomie. Warto zaangażować do tego dobre firmy, które rzetelnie podejdą do tematu i wykonają całość kompleksowo. Zwrócą uwagę również na efektowne dodatki, jak np. stylowe oświetlenie.

Klasyka zawsze w modzie

Dla osób, które mimo wszystko lepiej czują się w wystroju klasycznym też są ciekawe propozycje. Meble należy dopasować do wnętrza. Jeśli w całym domu wyposażenie jest minimalistyczne i bez zbędnych dodatków, kuchnia też powinna tak wyglądać. Inaczej nie będzie się dobrze prezentować. Całość musi być jednorodna kompozycyjnie. Kuchnie na zamówienie Warszawa powinny być starannie przemyślane. Klasyka jest zawsze na topie, ale warto dopasować ciekawe dodatki, by pomieszczenie było gustowne. W kuchni spędzamy bardzo dużo czasu. Przygotowujemy posiłki, rozmawiamy, dlatego dobrze jest by pomieszczenie było zaprojektowane z głową. Wyposażenie w tradycyjnym stylu nie różni się zbyt od każdego innego pomieszczenia w domu. Zabudowanie lodówki, kuchenki gazowej sprawia, że sprzęty nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Dzięki temu uzyskujemy wizualnie większą przestrzeń, w której aż chce się siedzieć.
Przy ustalaniu niuansów z projektantem dobrze jest zwrócić uwagę na funkcjonalność. Niezależnie, czy postawimy na styl designerski lub klasyczny -szafki muszą spełniać przede wszystkim funkcje użytkowe. Meble powinny być tak ustawione, by nie trzeba było pokonywać ogromnych dystansów, żeby np. sięgnąć po przyprawy. Z tego powodu coraz częściej stosuje się tzw. wysepki kuchenne, czyli szafy ustawione w centralnym miejscu, z którego jest łatwy dostęp do niezbędnych rzeczy i akcesoriów. Dobrym pomysłem jest również zastosowanie specjalnego stelaża, w którym przechowuje się naczynia kuchenne. Żeby dostać się do wybranego produktu, wystarczy obrócić stojak. Dzięki temu znacznie łatwiej jest utrzymać porządek. Aby stworzyć rodzinne miejsce, można pomyśleć, by drzwi od szafki były wykończone powierzchnią, po której można pisać mazakami lub kredą. To idealny pomysł na zabawy dla dzieci.

Leave a Reply