Meble designerskie czy klasyczne? Co lepiej wygląda w salonie?

Producenci mebli dają nam obecnie dużą możliwość wyboru wyglądu naszego pomieszczenia. Skończyły się czasy, kiedy w sklepach możliwy był tylko jeden model meblościanki. Teraz każdy pokój może mieć swój niepowtarzalny styl, nawet jeśli wykorzystany podobne meble. Liczy się bowiem pomysł i użyte w nim dodatki.

Salon musi być najbardziej reprezentacyjny

Jest to miejsce, w którym najwięcej dzieje się w ciągu dnia. Rodziny nie zbierają się bowiem w kuchni czy łazience, na spotkania nie wykorzystują sypialni ani pokoi dziecięcych, ale właśnie salon, jest to więc centrum, a wręcz serce, każdego domu. To tam spożywamy większość posiłków, czy przyjmujemy znajomych czy rodzinę. Dlatego o wygląd tego miejsca powinniśmy zadbać w szczególności. Najważniejsze pytanie to nie wybór kolory ścian czy podłogi, ale właśnie meble. To do nich będziemy bowiem dobierać całą resztę. Coraz modniejsze stają się ostatnio meble designerskie. Pozwalają na zupełne odświeżenie wyglądu pokoju, sprawiając, że jest nowoczesny i zachęcający. Klasyczne są zazwyczaj bardziej ciężki i pasują głównie do dużych pomieszczeń. Niektóre meble w ogóle nie są już produkowane, bo nikt nie chciał ich kupować. Tradycjonaliści jednak wciąż mogą znaleźć coś dla siebie. Dlatego producenci starają się dopasować do wszystkich grup odbiorców.

Ma być ładnie i funkcjonalnie

Przede wszystkim zastanówmy się, jaki styl ma przyświecać w naszym salonie. Dopiero później zacznijmy dobierać do tego meble designerskie. Wybór rozpoczyna się na materiale, poprzez ich kształt oraz funkcjonalność a na kolorze kończąc. Nie przesadzajmy z liczbą poszczególnych elementów, ponieważ zagracone pomieszczenia nie wyglądają dobrze. Najczęściej w salonach znajdują się szafki na telewizor, komody i małe szafki oraz półki. Coraz częściej rezygnuje się natomiast z szaf, które zajmują miejsce i nie są tak ładne. Ich miejsce zajmują wnęki w przedpokojach czy duże szafy przesuwne w sypialniach i pokojach dziecięcych. Wciąż jeszcze w wielu mieszkaniach znajdują się witryny, które mają szklane drzwi. Odchodzi się jednak od nich na rzecz nowocześniejszych wzorów. Klasyczny wystrój wręcz wymaga obecności takiej witryny. Meble takie są również zazwyczaj bardziej przysadziste.

Leave a Reply