Nowe osiedla powinny posiadać certyfikowane place zabaw dla najmłodszych

Coraz więcej inwestycji powstaje na terenie naszego kraju. Buduje się zarówno osiedla domów jednorodzinnych, jak i bloków, które jednak nie mają wiele wspólnego z tymi, które znamy jako osiedla z wielkiej płyty. Deweloperzy dbają o to, żeby w takim miejscu było maksymalnie dużo rzeczy, które pomagają mieszkańcom na co dzień.

Dobre miejsce to podstawa inwestycji

Przede wszystkim deweloperzy powinni dobrze przemyśleć miejsce, w którym wybudują swoją inwestycję. Coraz częściej ludzie szukający miejsca dla siebie nie chcą mieszkać w centrum miasta, a w miejscu, gdzie panuje cisza i spokój. Niemniej jednak zależy im aby było to stosunkowo blisko centrum, aby dojazd do pracy, czy miejsc gdzie lubią spędzać czas, nie zajmował im dużo czasu. Im lepiej skomunikowane miejsce, tym lepiej. Warto postawić na te rejony, gdzie rozwinięta jest również komunikacja miejska. Jeśli w sąsiedztwie znajdują się również lasy lub tereny rekreacyjne to jest to absolutny ideał, jeśli chodzi o wybór miejsca. Im większy teren, tym lepiej. Jeżeli jednak widzimy, że inwestycja polega głównie na ułożenie jak największej liczby bloków obok siebie, warto zastanowić się nad jej wyborem. Może się bowiem okazać, że w okno będzie nam zaglądać sąsiad z na przeciwka. Przestrzeń jest obecnie bardzo pożądana, dlatego warto postawić na szerokie alejki, parkingi i inne miejsca, które pozwalają uzyskać więcej światła.

Dodatkowe rzeczy, o których warto pomyśleć

Sprawdzają się te inwestycje, w których widać myślenie projektanta o najmłodszych mieszkańcach. Na takim osiedlu powstają najczęściej certyfikowane place zabaw, na których maluchy mogą spędzać swój wolny czas z rodzicami. Najczęściej takie certyfikowane place zabaw usytuowane są w centrum osiedla, aby każdy miał do nich łatwy dostęp. Do tego wszelki zielone alejki z ławkami są na pewno dużym udogodnieniem. Ideałem jest również inwestycja w parkingi. Coraz częściej inwestorzy budują je w podziemiach, dzięki czemu mnóstwo parkujących aut nie blokuje chodników czy ulic. Kilka miejsc warto wyznaczyć, dla gości mieszkańców, reszta jednak może parkować pod ziemią. Przemyślane osiedle posiada również lokale usługowe, w których może powstać sklep, kosmetyczka czy fryzjer, dzięki czemu nie musimy daleko jeździć, aby kupić najpotrzebniejsze rzeczy do naszego domu.

One thought on “Nowe osiedla powinny posiadać certyfikowane place zabaw dla najmłodszych

Leave a Reply