Place zabaw z certyfikatem odznaczają się największym bezpieczeństwem

Minęły już czasy, kiedy rodzice bez przeszkód puszczali wszędzie nawet najmłodsze dzieci. Teraz zanim maluch zacznie z czegokolwiek korzystać, zostanie to dokładnie sprawdzone przez dorosłych, aby nie stała mu się krzywda. Nie inaczej jest z placami zabaw. Tutaj z pomocą przychodzą jednak firmy, które po specjalnym audycie mogą wydać certyfikat bezpieczeństwa takiemu miejscu.

Na co warto zwraca uwagę?

Nie będziemy odkrywczy mówiąc, że przede wszystkim na opinie innych rodziców. To oni bowiem mogą najwięcej powiedzieć nam o miejscu, do którego się wybieramy. Wszelkie niebezpieczeństwo zostanie szybko przez nich wykryte, a wieść na pewno rozniesie się lotem błyskawicy. Wystające części, ostre krawędzie czy poluzowane urządzenia będą przeszkodą do zabawy zarówno dla małych, jak i starszych dzieci. Zresztą warto spojrzeć również na liczbę dzieci, które przebywają w danym miejscu. Oczywiście nie bierzemy pod uwagę chwil, kiedy na dworze jest zimno i brzydko, ale w słoneczny dzień, kiedy dzieci mają wolne, plac zabaw powinien być zapełniony. To jest przewaga bezpiecznych miejsc. Place zabaw z certyfikatem cieszą się największym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców, ponieważ mają one potwierdzone bezpieczeństwo przez profesjonalistów.

Certyfikat trzeba odnawiać co kilka lat

Oczywiście, jeśli plac zabaw jest nowy i uzyskał po audycie certyfikat bezpieczeństwa, możemy być spokojni. Jednak wszystkie place zabaw z certyfikatem PN-EN 1176 muszą być co parę lat sprawdzane, dzięki temu otrzymuje się recertyfikację i potwierdzenie, że mimo upływającego czasu, właściciel dba o to miejsce, wykonuje niezbędne prace konserwatorskie i zabawy, co jest jednoznaczne z tym, że dzieciom nie stanie się w tym miejscu krzywda z winy urządzeń. Wszystko może bowiem ulec zniszczeniu po czasie i nawet najpiękniejsze place zabaw nie pozostaną takie na długo, jeżeli nikt nie będzie zajmował się nim. Każdy luz w urządzeniu czy zniszczenie warto zgłosić do zarządcy, który po prostu może tego nie zauważyć tak szybko ja my, którzy razem z dzieckiem korzystamy z takiego miejsca na co dzień. Jeżeli po dłuższym czasie nie zostanie to naprawione, możemy zastanawiać się nad tym, czy nie zmienić miejsca zabaw, bo możliwe jest, że nie zostaną dopilnowane również inne naprawy co zwiększa ryzyko zabawy w takim miejscu.

Leave a Reply