Polimeryzacja posadzek w mieszkaniu

Aby podłogi mogły stanowić integralną część wystroju wnętrza, muszą być piękne, zadbane i wypolerowane. Bardzo często jedynie polimeryzacja posadzek – http://sauberlab.pl/polimeryzacja-podlog/ – potrafi odświeżyć posadzkę, która po latach użytkowania straciła swoją świetność. Sprawdź, czemu warto skorzystać z tej opcji.

Polimeryzacja posadzek – gdzie i za ile?

Polimeryzacją posadzek zajmują się wykwalifikowane firmy, często mające w swojej ofercie również inne prace konserwacyjne i porządkowe, na przykład czyszczenie okien wielkopowierzchniowych lub czyszczenie elewacji budynków. Firmy te najczęściej wykonują zlecenia dla firm i miejsc użyteczności publicznej na polimeryzację posadzek w szkołach, szpitalach i innych przybytkach, jednak równie dobrze mogą się zająć tym zabiegiem w prywatnym domu. Koszt uzależniony jest przede wszystkim od ilości pracy, powierzchni podłogi oraz jej rodzaju. Nigdy nie wynosi on więcej niż koszt położenia nowej podłogi, a wręcz przeciwnie – zdecydowanie bardziej opłaca się odświeżyć podłogę niż kłaść nową. Koszt takiej usługi to kilka złotych za metr kwadratowy podłogi – zdecydowanie warto więc ją zamówić.

Co daje polimeryzacja posadzek?

Polimeryzacja posadzek pozwala na usunięcie wierzchniej, zniszczonej warstwy posadzki, by dotrzeć do jej głównej powierzchni i pokryć ją na nowo polimerem. Ten zabieg pozwala odsłonić naturalna strukturę, kolor i wzornictwo posadzki, które często zacierają się po latach intensywnego użytkowania podłogi. Oprócz tego na powierzchni podłogi powstaje warstwa ochronna – ma ona przede wszystkim właściwości utwardzające podłogę i zabezpieczające przed ponownym jej porysowaniem. Po wypolerowaniu podłogi na wysoki połysk podłoga staje się automatycznie piękniejsza, ma głębszy kolor, równomierny koloryt i faktycznie jest prawdziwą wizytówką domu. Szczególnie przydatna jest polimeryzacja posadzek w pomieszczeniach, w których jest drewniana podłoga – o unikalnym charakterze i pięknym wyglądzie, która straciła już nieco na estetyce, a której nie chcemy wymieniać w całości głównie ze względu na ogromne koszty tego przedsięwzięcia.

Leave a Reply