Stelaż podtynkowy – praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań, które można wykorzystać do wykończenia łazienki. Niektóre z nich łączą takie cechy jak funkcjonalności, estetyka oraz ekologiczność. Warto zwrócić uwagę miedzy innymi na możliwość wykorzystania stelażu podtynkowego, który jest stosowany przy montażu podwieszonego WC.

Stelaże podtynkowe to doskonałe rozwiązanie głównie do nowoczesnych łazienek, gdzie duże znaczenie ma eleganckie wykończenie. Warto jednak pamiętać o tym, że stelaż ma także kilka innych ważnych zalet, na które trzeba zwrócić uwagę.

Eleganckie wykończenie

Podwieszana ceramika do łazienki cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Odkąd tylko pojawiła się na rynku systematycznie zyskuje na popularności. Stelaże podtynkowe umożliwiają zamocowanie na ścianie takich elementów jak toaleta, bidet, pisuar, czy umywalka. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie estetyki pomieszczenia. Przede wszystkim umożliwia ukrycie wszystkich przyłączy. Takie elementy wyposażenia wyróżniają się również ciekawym, gustownym designem. Podwieszone miski klozetowe, czy umywalki prezentują się estetycznie, a także pozwalają na optyczne powiększenie pomieszczenia, które będzie wydawało się większe i bardziej przestronne.

Praktyczne i higieniczne

Dzięki wykorzystaniu stelaży podtynkowych możliwe jest także zwiększenie higieny w łazience. Ponieważ elementy wyposażenia tego pomieszczenia zostają podwieszone nad podłogą o wiele łatwiej jest posprzątać. We wnętrzu nie ma żadnych zakamarków, gdzie gromadzi się brud oraz mnożą się bakterie. Jednocześnie projektanci takich elementów wykończenia wzięli pod uwagę możliwość awarii. Dlatego do wszystkich podłączy można się dostać w prosty sposób przez otwór rewizyjny, który pozwoli na usunięcie problemu.

Jaki stelaż wybrać?

Na pewno warto zdecydować się na solidne rozwiązanie. Trzeba pamiętać, że takie elementy jak sedes, czy umywalka są wykorzystywane każdego dnia, dlatego powinny być trwałe. Należy brać pod uwagę różne parametry techniczne, między innymi sposób w jaki będzie montowany stelaż podtynkowy. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także możliwość regulacji ilości zużywanej wody podczas spłukiwania toalety – jest to bardzo prosty i jednocześnie skuteczny sposób na wprowadzenie oszczędności. Chociaż usunięcie awarii w przypadku urządzeń montowanych na stelażu nie jest trudne, warto mimo wszystko wybrać produkt, który będzie charakteryzował się niską awaryjnością.

Stelaże podtynkowe to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Na pewno docenią je wymagające osoby, którym zależy na urządzeniu estetycznej, efektownej łazienki. Jednocześnie zadowoli ono również zwolenników praktycznej nowoczesności, którzy cenią funkcjonalność. Zamontowanie odpowiedniej spłuczki pozwoli na ograniczenie zużycia wody i przypadnie do gustu zwolennikom ekologicznych technologii. Na rynku można znaleźć coraz więcej ciekawych stelażów, dlatego każdy będzie mógł znaleźć projekt, który sprawdzi się w jego łazience i spełni wszystkie wymagania.

Systemy instalacyjne znajdziesz w sklepie Szydłowscy Studio Wnętrz – stelaże podtynkowe.

Leave a Reply