Toalety na imprezach i w miejscu pracy, czyli o tym, czemu warto stawiać na przenośne WC

Organizujesz imprezę? A może jesteś kierownikiem budowy i musisz ją przystosować do tego, by Twoi ludzie mogli na niej pracować? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to w takim razie ten tekst jest dla Ciebie. Przeczytaj go i zobacz, czemu warto postawić na przenośne WC.

Na budowie…

Każdy człowiek ma potrzebę korzystania z toalety. Jak to bywa w przyrodzie, jesteśmy różni. Więc i nasze potrzeby nie są takie same. Jedno potrzebują korzystania z toalety częściej, inni rzadziej. Doskonale widzimy te różnice na przykład podczas imprez rodzinnych, gdzie jedni przez całą imprezę siedzą i piją litry napojów, kawy i alkoholu i nawet nie przyjdzie im do głowy wstać od stołu i udać się do toalety. Inni zaś co chwilę wstają i odwiedzają miejsce, gdzie, jak to mówią, król chodzi pieszo. Przenośne WC to rozwiązanie wielu problemów. Doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie toaleta nie jest zamontowana na stałe. Na przykład na budowach. Trudno wyobrazić sobie, że mężczyźni pracujący na budowie mieliby przez osiem godzin lub dłużej nie załatwiać swoich potrzeb fizjologicznych. To niezgodne z natura i oczywiście z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy. Każdy pracownik musi mieć dostęp do toalety. Musi mieć możliwość skorzystania z toalety w miejscu pracy. Praca na budowach czy inny rodzaj pracy na świeżym powietrzu jest bardzo specyficzny pod tym względem.

Na imprezach masowych…

Jednak przenośne WC przydają się również w czasie organizacji imprez plenerowych. Jeżeli mamy w planach kilkugodzinną imprezę, to trudno sobie wyobrazić, że nie będzie ani jednej osoby, która nie będzie miała potrzeby pójścia w tym czasie do toalety. Dlatego naprawdę warto zainteresować się tematem przenośnych WC i zgłębić ten temat zanim takie WC okaże się nam potrzebne. Korzystanie z takiego sprzętu nie musi być wcale mniej wygodne niż korzystanie z normalnej toalety. Wiele zależy od naszego nastawienia. Oczywiście pracodawca czy inna osoba odpowiedzialna, na przykład organizator imprezy, powinni zrobić wszystko, by taka toaleta przenośna była zawsze czysta i schludna. Nie może być tam żadnych śladów brudu. Ktoś więc musi być odpowiedzialny za kontrolowanie stanu czystości w takiej toalecie i w miarę możliwości za częste jej sprzątanie. Osoba sprzątająca to podstawa wszędzie tam, gdzie jest dużo ludzi niekoniecznie przywiązanych do utrzymywania porządku.

Leave a Reply