Wylewki samopoziomujące – tylko z firmą Brinkmann

W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze są wylewki samopoziomujące. Wylewka taka to między innymi cementowe podkłady wyrównujące oraz jastrychy anhydrytowe. Ich dużą zaletą jest to, że same się rozpływają a także świetnie zespalają się z podłożem. Można je używać jako warstwę wyrównawczą oraz jako podkład nośny. Są bardzo dobrym rozwiązaniem przy ogrzewaniu podłogowym, ponieważ bardzo dokładnie otulają przewody.

Wylewki samopoziomujące można wykonywać ręcznie lub maszynowo. Do maszynowego wykonywania wylewek polecane są produkty firmy Brinkmann. Jest to światowy lider w produkcji maszyn do wylewek zarówno samopoziomujących jak i cementowych. Firma powstała w Niemczech już w 1967 roku i dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu, jest w stanie zaoferować sprzęt najlepszej jakości.

Do wykonywania wylewek samopoziomujących Brinkmann stworzył pompę Estrich Boy FHS 200/3 oraz pojazd TransMix 3200. Pompa Estrich Boy FHS w zależności od rodzaju zainstalowanej pompy ślimakowej, może osiągnąć maksymalny przepływ wylewki 15m3/h lub 18m3/h. Pompa wyposażona jest w trzycylindrowy silnik o mocy 32,8 kW. Dzięki pompie, wylewka może być podawana bezpośrednio z betoniarki.

Prawdziwą rewolucją jest z kolei TransMix 3200. Można powiedzieć, że jest to fabryka na kółkach. Pojazd posiada cztery komory na składniki wylewki. Każdy składnik jastrychu jest transportowany na tył pojazdu, gdzie jest dokładnie odmierzany. Następnie składniki są dozowane do mieszalnika, odmierzana jest też potrzebna ilość wody. Materiał jest mieszany i może być pompowany do miejsca przeznaczenia. Dzięki systemowi TransMix oszczędza się czas oraz pieniądze. Dlatego od momentu jego powstania, jest bardzo pożądany urządzeniem, zwłaszcza na dużych budowach.

 

Produkty Brinkmann znajdziesz w wielu sklepach internetowych – np. tutaj http://budmar-mb.pl/pl/60-brinkmann.

Leave a Reply